Monchium

Jak dojechać z Polski?

Monachium położone jest w południowej części Niemiec i stanowi stolicę landu Bawaria. To trzecie pod względem zaludnienia miasto u naszych zachodnich sąsiadów, które w samych granicach miejskich zamieszkuje ponad 1,5 miliona mieszkańców. Uwzględniając jednocześnie przedmieścia, liczebność aglomeracji wynosi około 2,7 miliona osób. Metropolia ta znana jest m.in. z ciekawej architektury i odbywającego się corocznie festiwalu piwa o nazwie Oktoberfest.

Monachium to światowe centrum kultury i nauki, o czym świadczą liczne obiekty architektoniczne, muzea, czy instytucje naukowe i ośrodki badawcze, w tym dwa uniwersytety. Z perspektywy kraju, jakim jest Polska, Monachium może stanowić ciekawe miejsce do pracy lub kariery naukowej. Ponadto miasto jest siedzibą międzynarodowych koncernów i firm zajmujących się motoryzacją, informatyką i biotechnologią. Główną gałąź gospodarki stanowi produkcja zaawansowanych technologicznie samochodów osobowych. Ciekawa historia, budownictwo, wystawy oraz liczne wydarzenia kulturalne i sportowe sprawiają, że stolicę Bawarii odwiedza duża liczba turystów. Sam festiwal Oktoberfest przyciąga każdego roku około 6 milionów gości.

Trasa

Czym dojedziemy z Polski do Monachium?

Biorąc pod uwagę możliwości dojazdu z Polski do stolicy Bawarii, możemy tego dokonać na trzy sposoby: koleją, autokarem albo samochodem. Wybierając pociąg do Monachium, nasza podróż będzie miała dwa etapy. Najpierw musimy dostać się do Berlina, skąd pociągiem Deutsche Bahn pojedziemy bezpośrednio do docelowego miejsca. Przejazd na niemieckim odcinku trasy trwa od 4 do 5 godzin. Inną opcją jest skorzystanie z usług przewoźnika autobusowego. Jest to tańsze rozwiązanie. Dla przykładu, ceny biletów relacji Łódź – Monachium zaczynają się od niecałych 130 złotych, a czas podróży wynosi 15-19 godzin. Tę samą trasę o długości ponad 900 km pokonamy samochodem w około 10 godzin. Jeśli więc będąc pracodawcą, zamierzamy wysyłać w delegację swoich pracowników do Monachium, warto abyśmy prócz zagwarantowania im odpowiedniego środka transportu zarezerwowali dla nich wcześniej miejsca noclegowe, korzystając np. z portalu hotel-pracowniczy.pl